Terug
Gepubliceerd op 15/01/2026

2026_IP_00001 - Interpellatie van raadslid Johan Vangeneugden: Schietpartij van 19 december 2025 op de Melbergstraat te Genk

Gemeenteraad
di 20/01/2026 - 20:15 Stadhuis Foyer
2026_IP_00001 - Interpellatie van raadslid Johan Vangeneugden: Schietpartij van 19 december 2025 op de Melbergstraat te Genk 2026_IP_00001 - Interpellatie van raadslid Johan Vangeneugden: Schietpartij van 19 december 2025 op de Melbergstraat te Genk

Motivering

Indiener(s)

Johan Vangeneugden

Gericht aan

Toon Vandeurzen

Tijdstip van indienen

wo 14/01/2026 - 08:53

Toelichting

Op 19 december 2025 werd onze stad opnieuw opgeschrikt door een schietpartij aan de Melbergstraat, ter hoogte van het jeugdhuis TNT (Gigos). Het slachtoffer ontsnapte maar ternauwernood aan de dood.
 Na de eerste vaststellingen door de lokale politie CARMA nam de Federale Gerechtelijke Politie (FGP) Limburg het onderzoek over. De sporen leidden al snel naar het lokale drugsmilieu, waar een aanslepend conflict gaande is dat steeds verder escaleert. Deze feiten worden bovendien gelinkt aan eerdere incidenten in Genk, waaronder de schietpartij in Termien.

Dit is geen geïsoleerd incident. Het is een symptoom van een probleem dat al jaren woekert in onze wijken.

Wij zijn na dit drama in gesprek gegaan met buurtbewoners. Hun boodschap is duidelijk:

  • Ze voelen zich al jaren onveilig.
  • Ze vragen oplossingen, maar krijgen telkens nul op het rekest.
  • Ze hebben zelf concrete voorstellen, maar blijven ongehoord.

Het is vijf voor twaalf. De situatie in Termien – van de kerk tot en met Bosdel – is een tikkende tijdbom. Elke dag dat er niets gebeurt, neemt het risico op nieuw geweld toe.

Daarom is onze vraag niet wat u gaat doen, maar wanneer. De buurt verdient actie, geen uitstel.

Wij vragen:

  • Plaats extra verlichting zodat donkere stegen niet langer misbruikt kunnen worden.
  • Installeer camera’s op strategische punten om daders af te schrikken en bewijsmateriaal veilig te stellen.
  • Sluit risicogebieden af waar criminele activiteiten zich concentreren.
  • Organiseer een structureel overleg tussen buurtbewoners, Gigos, de hondenschool, de schuttersgilde en de scouts. Zo kunnen activiteiten beter op elkaar worden afgestemd en voorkomen we dat jongeren in de verkeerde circuits belanden.

Genk mag geen stad worden waar geweld de norm is. Het is tijd om te kiezen voor veiligheid, samenwerking en daadkracht.