Terug
Gepubliceerd op 31/10/2023

2023_GEM_00266 - Werkingssubsidies buitenschoolse opvang - Basissubsidies schoolgebonden opvang schooljaar 2023-2024 - Goedkeuring

Gemeenteraad
di 17/10/2023 - 20:00 Limburghal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Tom Arts, Voorzitter; Wim Dries; Anniek Nagels; Kathleen Parthoens; Erhan Yilmaz; Alessandro Cucchiara; Toon Vandeurzen; Karel Kriekemans; Yilmaz Kurtal; Sara Roncada; Geert Swartenbroekx; Ria Grondelaers; Michael Dhoore; Annita Laporte; Erik Gerits; Chris Janssens; Mehmet Kayacan; Gianni Cacciatore; Marleen Vrancken; Yasin Kilic; Geert Reyskens; Mustafa Harraq; Zuhal Demir; Jan Bergmans; Nawal Farih; Laura Olaerts; Cansu Pinarci; Jasper Olaerts; Danny Kerkhofs; Stefano Ghiro; Sabine Hoeven; Chantal Coppens; Gaby Colebunders; Anna Boey; Rina Simons; Cindy Machiels; Caroline Antkowiak; Nuzbiye Cifci; Andy Reemers; Hilde De Wilde

Afwezig

Meryame Kitir

Secretaris

Hilde De Wilde

Voorzitter

Tom Arts, Voorzitter
2023_GEM_00266 - Werkingssubsidies buitenschoolse opvang - Basissubsidies schoolgebonden opvang schooljaar 2023-2024 - Goedkeuring 2023_GEM_00266 - Werkingssubsidies buitenschoolse opvang - Basissubsidies schoolgebonden opvang schooljaar 2023-2024 - Goedkeuring

Motivering

Aanleiding en context

Het stadsbestuur kan binnen de perken van het beschikbare stedelijke budget een werkingssubsidie toekennen aan schoolbesturen die in het schooljaar 2023-2024 schoolgebonden opvang van schoolgaande kinderen organiseren. Schoolbesturen die in aanmerking komen zijn:

  • zij die binnen het Genks model voor buitenschoolse opvang korte schoolgebonden opvang organiseren;
  • zij die een engagement aangaan om binnen het Genks model voor buitenschoolse opvang en vrije tijd, korte opvang willen organiseren en tot de effectieve start schoolgebonden opvang blijven organiseren;
  • zij die eigen schoolgebonden opvang zullen blijven organiseren.

Argumentatie

Om de werkingssubsidie te verkrijgen vulde de organisator het daartoe bestemde aanvraagformulier in. Dit formulier vormt de basis voor de opmaak van een overeenkomst. Na goedkeuring van het college van burgemeester en schepenen wordt deze overeenkomst aan de gemeenteraad voorgelegd. Na goedkeuring door de gemeenteraad kan de overeenkomst door alle betrokken partijen ondertekend worden, gevolgd door de uitbetaling van de werkingssubsidie.

Juridische grond

Om in aanmerking te komen voor subsidie moeten schoolbesturen hiervoor aan de respectievelijke voorwaarden, opgenomen in het stedelijk subsidiereglement, voldoen.

Gezien de vertraging die het opstellen van een nieuw subsidiereglement heeft opgelopen, zal de uitbetaling van deze subsidies gebeuren in de geest van het huidige subsidiereglement.

Fasering

De subsidie wordt als prefinanciering van het lopende schooljaar toegekend en uitgekeerd:

  • na goedkeuring door het college van burgemeester en schepenen en door de gemeenteraad,  en
  • na ondertekening van de overeenkomst door alle betrokken partijen.

Regelgeving bevoegdheid

De gemeenteraad is bevoegd op basis van artikel 40-41 van het decreet over het lokaal bestuur.
<p>De gemeenteraad is bevoegd op basis van artikel 40-41 van het decreet over het lokaal bestuur.</p>

Besluit

De gemeenteraad beslist:

Artikel 1

De gemeenteraad gaat, in de geest van het stedelijk subsidiereglement kinderopvang, akkoord met de toekenning en de uitbetaling van werkingssubsidies aan scholen die in het schooljaar 2023-2024 schoolgebonden opvang voor schoolgaande kinderen organiseren.