Probleemstelling Station Genk
We zien al jaren een systematische afbouw van de dienstverlening van het station van Genk.
Verbindingen:
Dienstverlening:
Investeringen:
Limburg krijgt slecht 2% van het investeringsbudget, terwijl Limburg 8% van de bevolking uitmaakt.
Wij vragen:
De meewerking aan een gezamenlijke visie over de opwaardering van het station , met meer onderhoud, meer herstellingen (roltrap), openbare toiletten en meer toezicht door aanwezigheid van NMBSpersoneel.
Behoud van de bestaande dienstverlening , nl.behoud van de bestaande openingsuren van de loketten.
Betere en snellere verbindingen.
Meer investeringen.
Vraagstelling aan de gemeenteraad:
Genk is een centrumstad met een groot hinterland (reizigers vanuit het Maasland), het Spartakus-project komt eraan en de stationsomgeving wordt heringericht.
Het is van groot belang dat Genk ook een aantrekkelijk, gezellig en proper station heeft met goede verbindingen.
We willen daarom vragen of de Stad Genk zich achter deze eisen kan scharen en dat dit ondersteund wordt door alle fracties.
We richten een motie naar de top van de nmbs en de betrokken overheden en vragen hiervoor de ondersteuning van de fracties .
Wij zijn reeds langer vragende partij om de verbindingen vanuit Genk naar de rest van het land te verbeteren. Zoals ook reeds gemeld in mijn antwoord in juni, blijkt echter dat we hier als lokale overheid weinig impact op hebben. We hopen hier, met de komst van de vervoerregio, een sterker signaal te kunnen uitsturen, maar weten nog niet of dit zal lukken.
De afgelopen jaren werd er veel geïnvesteerd in het station van Genk. Voor wat betreft de openingsuren van de loketten, geef ik mee dat voor ons betere treinverbindingen een grotere prioriteit vormen.
Desalniettemin heb ik de komende weken nog overleg met de NMBS in aanwezigheid van de betrokken diensten om deze zaken aan te klaren. Wij zullen daar ook uw bemerkingen met betrekking tot de dienstverlening aanhalen.
Ik zal namens de raad ook een schrijven richten aan de NMBS met de gekende vragen.
do 21/11/2019 - 12:17