Achtergrondsituatie.
We zien allemaal dat het coronavirus hard aan het toeslaan is en we iedere morgen met angst de nieuwe cijfers bekijken van de bijkomende slachtoffers.
De lockdown-light is een fase waar we allemaal door moeten, willen dit virus verslaan.
Dit heeft toch wel voor veel mensen een serieuze mentale shock veroorzaakt, vooral bij patiënten, of bewoners van zorghuizen.
Behalve de angst voor het virus is er vooral bij deze mensen het gemis van de familie en vrienden.
Ze zijn op dit moment al meer dan een maand van hun familieleden gescheiden en we horen uit de getuigenissen van de zorgverleners dat dit nu toch mentaal aan het doorwegen is.
Velen van hun mogen zelfs hun kamer niet uit, dit om veiligheidsredenen.
Voor velen van deze mensen is het enige contact met de buitenwereld de tv en laten we eerlijk zijn,
daar is het ook nog heel ver zoeken om iets positiefs te vinden.
Enkele weken geleden hebben we onze stoute schoenen aangetrokken en met goedkeuring van de directie - en natuurlijk de burgemeester en de bevoegde diensten - een optreden georganiseerd aan het Prinsenpark.
Het was een lach en een traan, een lach, omdat ze eindelijk eens hun gedachten konden verzetten.
De ene danste mee met de muziek vanuit de tijd dat ze nog piepjong waren, de andere luisterde ernaar ieder op zijn eigen manier.
Er was ook een moment van tranen, toen de zanger een lied bracht ter ere van een verpleegster die een week eerder was overleden aan het lelijke virus.
Maar de rode draad rond dit alles was, dat we op het einde van de dag een lach zagen op de gezichten, zowel van de bewoners als van de zorgverleners.
Als ik zo vrij mag zijn met de woorden van de directrice te spreken: "Dankjewel, dit is wat we nodig hadden, een energie boost om verder te gaan."
We werken als PVDA altijd vanop de straat en na meer dan 10 jaar engagement was dit voor mijzelf een van de mooiste acties.
We gaan dit jaar zo goed als geen feestelijkheden hebben in Genk.
En als we eerlijk zijn, we investeren hier als stad heel veel geld aan.
En dit heeft zijn nut al bewezen om de verschillende gemeenschappen en onze inwoners korter bij elkaar te brengen.
Voorstel:
Mijn vraag is om te bekijken, als het mogelijk is, om een vast bedrag af te spreken, dat met de samenwerking van de zorghuizen een optreden kan voorzien worden. De artiesten zouden op die manier een vergoeding kunnen krijgen vanuit de stad.
Op die manier ondersteunen wij ook deze mensen, daar zij geen tegemoetkoming van de overheid hebben en velen onder hen totaal geen inkomen.
Maar wat het allerbelangrijkste is, dat we de bewoners een kleine lach op hun gezicht kunnen toveren in deze moeilijke tijden.
Het was zeker een nobel initiatief om de inwoners van de woonzorgcentra van een muzikaal intermezzo te voorzien. Sowieso bieden we vanuit het stadsbestuur in het kader van de feestmaand voor medioren en senioren in oktober jaarlijks een gratis optreden aan de Genkse woonzorgcentra aan. Daarvan wordt telkens gretig gebruik gemaakt, tot grote tevredenheid van de bewoners.
We zullen de idee om een toelage voor artiesten die een optreden wensen te organiseren aan een woonzorgcentra zeker meenemen in ons Genks Corona Relance Plan.
di 21/04/2020 - 12:03